اعتراضات ایران؛ پدر کیان پیرفلک پس از اطلاع از کشته شدن فرزندش «يك هفته به درمان مقاومت نشان می‌داد»

اعتراضات ایران؛ پدر کیان پیرفلک پس از اطلاع از کشته شدن فرزندش «يك هفته به درمان مقاومت نشان می‌داد»

نقض حقوق بشر اخبار ویژه حقوق بشر در ایران
کیان پیرفلک که به ضرب گلوله ماموران جمهوری اسلامی کشته شد در کنار پدر و مادرش. به گفته اعضای خانواده پدر کیان (نفر وسط) به دلیل ضربات ناشی از گلوله، «عملا توانایی حرکتی از ناحیه پایین‌تنه ندارد و حتی نمی‌تواند بنشیند»

روزنامه اعتماد چاپ تهران می‌گوید میثم، پدر کیان پیرفلک کودک ۱۰ ساله‌ای که در جریان سرکوب اعتراضات توسط ماموران مسلح جمهوری اسلامی در ایذه کشته شد، در حالی که به دلیل شدت جراحات ناشی از شلیک مستقیم ماموران، در بیمارستان در حال مداوا بود از مرگ فرزندش مطلع شد و «یک هفته به درمان مقاومت نشان می‌داد».

این روزنامه در گفت‌وگو با سجاد پیرفلک عموی کیان در شماره امروز خود نوشته است میثم «از مرگ کیان کاملا بی‌اطلاع بود و ما به واسطه اینکه روی سلامتی‌اش تاثیر نگذارد، نگفته بودیم اما موضوع را برادر بزرگم که روانشناس هستند، با کمک گرفتن از همکارانش طی یک هفته به تدریج به میثم گفتند… روحیه میثم خیلی به هم ریخت و حدود یک هفته هم به درمان مقاومت نشان می‌داد. هنوز هم غم پرپر شدن کیان روح و روانش را به سختی می‌آزارد‌».

برادر آقای پیرفلک گفته است تیراندازی ماموران باعث آسیب‌های جدی جسمانی به برادرش شده است.

به گفته او یکی آسیبی بود که به شریان زیر لگن وارد شده بود و پزشکان برای دسترسی و بستن آن شریان، مجبور شدند شکم او را باز کنند و با کنار زدن روده‌ها آن شریان را ببندند و بابت همین یک زخم خیلی بزرگ از بالا تا پایین شکمش ایجاد شد. مورد دیگر زخمی است که بر اثر اصابت سه گلوله ایجادشده، در ناحیه کمر میثم وجود دارد. در این زخم و زخم زیر لگن، چون گلوله‌ها از فاصله نزدیک شلیک شده‌اند، یک حالت غارمانند ایجاد کرده بود».

به گفته سجاد پیرفلک یکی از گلوله‌ها به قسمت قسمت تحتانی ستون فقرات برادرش اصابت کرده و «آسیب بسیار جدی به اعصاب آن ناحیه وارد کرده به‌طوری‌که اعصاب مربوط به اندام‌های تحتانی آسیب کاملا جدی دیده‌اند و علاوه بر آن مهره‌های ۴ و ۵ کمری هم در اثر گلوله شکسته شده‌اند و میثم عملا توانایی حرکتی از ناحیه پایین‌تنه ندارد و حتی نمی‌تواند بنشیند».

رد شدن از پست Instagram, 1

اجازه نشان دادن محتوای Instagram را می دهید؟

این مطلب شامل محتوایی از Instagram است. قبل از بارگیری این محتوا از شما اجازه می گیریم، زیرا ممکن است این سایت ها از کوکی ها و یا سایر انواع فن آوری استفاده کنند. می توانید سیاست Instagram را درباره کوکی ها و سیاست مربوط به حفظ حریم خصوصی را پیش از موافقت بخوانید. برای دیدن این محتوا روی “موافقت و ادامه”‌کلیک کنید.

پایان پست Instagram, 1

میثم پیرفلک به تازگی از بیمارستان مرخص شده اما به گفته برادرش باید برای درمان تکمیلی باز هم تحت عمل جراحی قرار گیرد اما به دلیل اینکه «تا الان حدودا ۱۴ بار بیهوشی گرفته است و بدنش بسیار ضعیف شده، فعلا شرایط این جراحی‌های سنگین را ندارد».

او گفته «تا ۱۰-۱۵ روز پیش، میثم آنتی‌بیوتیک‌های مربوط به مننژیت مغزی را دریافت می‌کرد که فوق‌العاده هم گران بودند و کمیاب. مردم برای پیدا کردن دارو خیلی به ما کمک کردند و همدلی زیادی با ما داشتند».

عموی کیان پیرفلک گفته برادرش که پسر ۱۰ ساله خود را به ضرب گلوله ماموران از دست داده کارگر بوده و گاهی مسافرکشی می‌کرده است.

او گفته «بیشترین هزینه ما، هزینه دارو بود که قسمت زیادی از آن هم از طریق خودمان، دوستان، فامیل تهیه شد. اما هیچ کمکی از هیچ نهاد دولتی و‌ غیردولتی نگرفتیم».

بر اساس این گزارش پس از شلیک مرگبار ماموران به سوی کیان پیرفلک که به مرگ وی انجامید و جراحت گسترده پدر کیان، نمایندگانی از دولت در ایذه در استان خوزستان که محل زندگی شان است ظاهرا با پیشنهاد کمک مالی سراغ آنها رفته بودند اما سجاد پیرفلک می گوید «ولی ما رد کردیم و هرگونه کمکی از طرف دولت را منوط به شناسایی قاتل کیان کردیم».

در جریان خاکسپاری و مراسم چهلم کیان پیرفلک، جمعیت گسترده ای از شهروندان حاضر شده و شعارهایی علیه آیت‌الله علی خامنه‌ای از جمله «مرگ بر خامنه‌ای» سر داده بودند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها