تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف جهان در حمایت از معترضان در ایران

تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف جهان در حمایت از معترضان در ایران

نقض حقوق بشر اخبار ایران و جهان

روز شنبه (۱۱ مارس/ ۲۰ اسفند)، هزاران ایرانی در شهرهای مختلف آلمان از جمله فرانکفورت، برلین، مونیخ، هامبورگ، اشتوتگارد و کشورهای دیگر جهان در حمایت از جنبش اعتراضی مردم ایران، تجمع کردند.

در مركز شهر فرانكفورت، ایرانیان ساکن این شهر برای حمايت از مردم معترض در ايران تجمعی با عنوان “بهار آزادی” برگزار کردند.

در اين برنامه كه به دعوت فعالان سیاسی و مدنی سازماندهی شد، نرگس اسكندری شهردار فرانكفورت، حامد اسماعيليون، از چهره های سرشناس مخالف جمهوری اسلامی، دانيال ايلخانی پور، نماينده پارلمان هامبورگ و اودو بولمن، مسئول حقوق بشر پارلمان اروپا به همراه دیگر فعالان حقوق بشری و سياسی سخنرانی كردند.

گروه موسيقی اعتراضی ژينا که از فرانسه به فرانكفورت آمده بودند هم برنامه «نسل آزادی» را اجرا کردند.

سخنرانان در تجمع اعتراضی امروز تاكيد كردند كه مرکز مبارزه در ايران است و اگرچه اكنون اعتراضات خيابانی كم تر شده، اما جنبش اعتراضی فروننشسته و بارديگر با تمام قوا بلند خواهد شد.

سخنرانان برنامه همچنين گفتند كه از هيچ تلاشی برای حمايت از جنبش اعتراضی در داخل کشور کوتاهی نخواهند کرد.

حامد اسماعیلیون

منبع تصویر،SOCIAL MEDIA

توضیح تصویر،حامد اسماعیلیون از چهره‌های سرشناس مخالف جمهوری اسلامی یکی از سخنرانان امروز بود

حامد اسماعیلیون از چهره‌های سرشناس مخالف جمهوری اسلامی در سخنرانی امروز خود با اشاره به مسمومیت‌های زنجیره‌ای اخیر در مدارس دخترانه سراسر ایران گفت که در ۴۴ سال گذشته و از هشتم مارس ۱۳۵۷ تاکنون آن چه که دیده‌ایم، ستیز ایدئولوژی متحجر جمهوری اسلامی با زنان بوده است.

او در بخش دیگری از صحبت هایش گفت که زنان، دختران و مادران در تمام این سال‌ها با تظاهرات، کارزارهای جمع‌آوری امضا، جنگیدن در دادگاه‌ها، برداشتن روسری ها و با تمرد کردن در مقابل جمهوری اسلامی مقاومت کردند و این مبارزه انتهایی ندارد، مگر مردان ستمگر از تخت قدرت به پایین بیفتند.

آقای اسماعیلیون همچنین در سخنرانی خود بار دیگر خواستار قرار گرفتن نام سپاه در فهرست گروه های تروریستی شد.

در این روز همچنین ایرانیان در ده شهر مختلف کانادا از جمله مونترال و سایر کشورها از جمله نیوزیلند و سوئد تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان در وینیپگ کانادا که علیرغم هوای سوزان بیرون آمده بودند گفتند که برای اعلام همبستگی با دانش آموزان دختر در ایران که هدف مسمومیت های زنجیره ای بوده اند تجمع می کنند.

در پی کشته شدن مهسا (ژینا) امینی دختر کرد ایرانی ۲۲ ساله تحت بازداشت گشت ارشاد، اعتراضات وسیعی در مخالفت با حجاب اجباری در ایران رخ داد و معترضان خواستار سرنگونی حکومت شدند.

از همان زمان هم ایرانیان ساکن سایر کشورها در حمایت از معترضان داخل کشور همه هفته تجمعات اعتراضی بی سابقه‌ای را در شهرهای مختلف جهان برگزار کردند که بازتاب گسترده‌ای داشته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها