مسیحیان ایمان دارند که هدف خاص خدا از آفرینش انسان این بوده است که انسان با خدا رابطه داشته باشد،

مسیحیان ایمان دارند که هدف خاص خدا از آفرینش انسان این بوده است که انسان با خدا رابطه داشته باشد،

چندرسانه ای حقوق بشر در ایران

1401/11/2

22/1/2023

 

پنچ اصل و اصول معنوی مسحیت کدامند؟

 

اصل اول: خدا شما را دوست دارد و برای زندگی شما نقشه ای عالی دارد.در یوحنا فصل 3 ایه  16 میفرماید:زیرا خدا جهانیان را آنقدر محبت نمود که پسر یگانه خود را داد تا هر که به او ایمان آورد هلاک نگردد بلکه صاحب حیات جاودان شود. عیسی مسیح دلیل آمدن خود را به این جهان در یوحنا فصل 10 ایه 10  روشن میکند .من آمده ام تا آدمیان حیات یابند و آنرا به طور کامل داشته باشند. چه چیزی ما را از محبت خدا جدا کرده است؟چه چیزی ما را از داشتن یک زندگی سرشار و پربرکت در مسیح محروم کرده است؟

 

اصل دوم: تمام آدمیان با گناه آلوده شده اند, و در نتیجه از خدا جدا میباشند. به همین دلیل است که ما قادر نیستیم نقشه عالی خدا را برای زندگی خود تشخیص بدهیم. رومیان فصل 3 ایه 23  این حقیقت را تاکید میکند: همه گناه کرده اند و از جلال خدا محرومند. رومیان فصل 6 ایه 23  نتیجه گناه را معرفی میکند: مزد گناه موت است. خدا ما را آفرید تا با او مشارکت داشته باشیم ولی گناهی که انسان به جهان آورد همه ما را از خدا جدا ساخت. گناه انسان رابطه او با خدا را قطع کرده است. پس راه حل چیست؟

 

اصل سوم: عیسی مسیح تنها راه حل خدا برای آمرزش گناه ماست. تنها از طریق عیسی مسیح است که ما میتوانیم آمرزش گناهان و رابطه ای صحیح با خدا داشته باشیم. رومیان فصل 5 ایه 8 میگوید: اما خدا محبت خود را نسبت به ما کاملا ثابت کرده است. زیرا در آن هنگام که ما هنوز گناهکار بودیم مسیح بخاطر ما مرد. اول قرنتیان 4-15:3 ما را تعلیم میدهد که برای نجات یافتن احتیاج داریم حقیقتی را بدانیم و به آن ایمان آوریم. آن حقیقت اینست: مطابق پیشگویی های تورات و نوشته های انبیا, مسیح برای گناهان ما مرد و مدفون شد و نیز بر طبق کتاب مقدس در روز سوم زنده گشت. خود مسیح در انجیل یوحنا فصل 14 ایه 6 مشخص فرمود که او تنها راه نجات است: من راه و راستی و حیات هستم. هیچکس جز بوسیله من نزد پدر نمی آید. چگونه من میتوانم این هدیه عالی, یعنی این نجات گرانبها, را دریافت کنم؟

 

اصل چهارم: ما باید به عیسی مسیح به عنوان نجات دهنده ایمان آوریم تا هدیه نجات را دریافت کنیم و نقشه عالی او را برای زندگی خود دریابیم. یوحنا فصل 1 ایه 12 میفرماید: اما به همه کسانی که او را قبول کردند و به او ایمان آوردند, این امتیاز را داد که فرزندان خدا شوند. اعمال رسولان 16.31 خیلی واضح به این مطلب اشاره میکند: به عیسی خداوند ایمان آور که تو با اهل خانه ات نجات خواهی یافت. نجات ما محض فیض تنها بوسیله ایمان و فقط از طریق عیسی مسیح میسر خواهد بود.

 

اصل پنجم : عیسی مسیح برای گناهان بشر مرد و بعد از 3 روز از مردگان برخاست و در دست راست پدر نشست : در اول پطرس فصل 3 ایه 22 میخوانیم که : اكنون مسيح در آسمان است و در مقامی رفيع، در دست راست خدا نشسته است و تمام فرشتگان و قدرتهای آسمان در برابر او تعظيم می‌كنند و تحت فرمان او می‌باشند.

همچنین عیسی مسیح در مورد مرگ و رستاخیرش از مردگان را در کتاب مقدس قبل از مرگش پیشگویی کرد . در لوقا فصل 18 ایه 31 میخوانیم : سپس آن دوازده شاگرد را نزد خود گرد آورد و به ايشان فرمود: «چنانكه می‌دانيد، ما به سوی اورشليم می‌رويم. وقتی به آنجا برسيم، تمام آنچه كه انبيای پيشين درباره من پيشگويی كرده‌اند، عملی خواهد شد. 32در آنجا مرا به دست غيريهوديان خواهند سپرد تا مرا مورد استهزا قرار داده، بی‌احترامی كنند؛ به صورتم آب دهان بيندازند، 33شلاقم بزنند و سرانجام به قتل رسانند. اما من روز سوم پس از مرگ، زنده خواهم شد!

 

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها