وزارت خارجه آلمان می‌گوید روز دوشنبه بر سر افزایش تحریم ایران در اتحادیه اروپا توافق می‌شود

وزارت خارجه آلمان می‌گوید روز دوشنبه بر سر افزایش تحریم ایران در اتحادیه اروپا توافق می‌شود

نقض حقوق بشر اخبار ایران و جهان حقوق بشر در ایران

سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز جمعه گفت انتظار می‌رود در روز دوشنبه، وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر سر تحریم‌ تعداد بیشتری از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هم توافق کنند.

روز دوشنبه، جلسه ماهانه «شورای امور خارجی اتحادیه اروپا» به ریاست جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی این اتحادیه برگزار خواهد شد و همه وزرای خارجه کشورهای عضو با هم دیدار خواهند کرد.

پیش از این خبرهای متفاوتی درباره احتمال افزایش تحریم‌های سپاه در این جلسه منتشر شده است.

جنگ اوکراین، اصلی‌ترین موضوع این جلسه است. با این حال دیپلمات‌هایی که نامشان فاش نشده گفته‌اند فهرستی از ۴۰ مقام و نهاد ایرانی برای تحریم تهیه شده که در همین جلسه به بحث گذاشته خواهد شد.

از زمان آغاز اعتراض‌های ایران، اتحادیه اروپا تاکنون سه دور تحریم‌هایی را علیه مقام‌ها و نهادهایی که به سرکوب معترضان متهم هستند، وضع کرده است.

همزمان این اتحادیه ایران را متهم کرده که در جنگ اوکراین به روسیه کمک می‌کند و به این دلیل نیز تحریم‌های دیگری را علیه ایران تصویب کرده است.

مذاکرات هسته‌ای با ایران به میزبانی اتحادیه اروپا در وین برگزار شد، اما به نتیجه نرسید

منبع تصویر،GETTY IMAGES

توضیح تصویر،مذاکرات هسته‌ای با ایران به میزبانی اتحادیه اروپا در وین برگزار شد، اما به نتیجه نرسید

به گزارش رویترز، در روز جمعه، سخنگوی وزارت خارجه آلمان در برابر این پرسش که آیا نگرانی برای ضربه خوردن مذاکرات هسته‌ای با ایران وجود ندارد؟ گفت: «در حال حاضر سیاست ما بر روی افزایش فشار بر رژیم ایران متمرکز است.»

آلمان و فرانسه که بزرگترین قدرت‌های عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند در چهار ماه اخیر بارها از معترضان در ایران حمایت کرده‌اند و خواستار توقف سرکوب معترضان شده‌اند.

این کشورها همچنین در کنار بریتانیا، اعدام‌های معترضان را محکوم کرده‌اند و می‌گویند رژیم ایران باید فورا این اعدام‌ها را متوقف کند.

پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه با صدور قطعنامه‌ای خواستار افزایش تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا به دلیل نقض حقوق بشر شد.

در این قطعنامه همچنین از کشورهای عضو این اتحادیه خواسته شده بود که سپاه پاسداران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهند.

ایران متهم است که در جنگ اوکراین به روسیه کمک می‌کند

منبع تصویر،GETTY IMAGES

توضیح تصویر،ایران متهم است که در جنگ اوکراین به روسیه کمک می‌کند

در عین حال، مساله جنگ اوکراین و اتهام استفاده از پهپادهای ساخت ایران توسط روسیه نیز به یکی از نگرانی‌های مهم کشورهای اروپایی تبدیل شده است.

روز پنج‌شنبه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت روسیه در حال آماده شدن برای استفاده از یک بسته جدید پهپادهای ایرانی در این جنگ است.

او گفت:‌ «پهپادهای ایرانی به ما ضربه می‌زنند. نه یکی دو تا، بلکه صدها پهپاد.»

رئیس‌جمهور اوکراین از متحدان بین‌المللی‌اش درخواست کرد که تسلیحات مناسب را برای دفاع در اختیار این کشور قرار دهند.

ایران می‌گوید که پهپادها را برای استفاده در جنگ اوکراین در اختیار روسیه قرار نداده و همکاری‌های نظامی‌اش با مسکو، به پیش از آغاز جنگ اوکراین بر می‌گردد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها